O nás

česko-slovenská židovská televízia

Tachles znamená "k veci". Ten výraz poznáme, ale aj nepoznáme všetci. Tachles je z hebrejčiny - tachlit - zmysel, účel. Tachles označuje aj výkon, čosi významné. Tachles je stred, srdce, podstata, meritum veci. Takže prejdime k jadru veci: budeme hovoriť, počúvať. Budeme pozerať a vidieť - aby sme si rozumeli a aby sme robili svet lepším.

Tachles sa snaží zaplniť informačnú dieru v Česku a na Slovensku. Tachles TV prináša divákom informácie z domova, zahraničia, kultúry, histórie, náboženstva a otvára aj témy, ktoré trápia židovskú komunitu.

Tachles TV slúži vzájomnému poznávaniu kultúr a otvára dvere zavretých komnát, ukazuje, že nie sú tajomné, ale zaujímavé a inšpirujúce. Tachles TV hľadá fakty a súvislosti. Tachles TV ruší kultúrne a náboženské stereotypy a snaží sa o vzájomné zbližovanie a spolužitie židovskej aj nežidovskej obce.

Redakčná rada

Mgr. Pavol Miller, MBA
Mgr. Pavol Miller, MBA
Uznávaný obchodný a marketingový manažér, ktorý má za sebou 24-ročnú kariéru v seniorskych pozíciách na medzinárodnom mediálnom trhu vrátane HBO CEE, UPC Broadband Slovakia, ducktv, TVIQ Channel, FTV Prima a TV JOJ.
Mediálny expert v oblasti televízneho programingu, budovania a prevádzky digitálnych online platforiem a exekutívy televíznych programových služieb.
Martin Šmok
Martin Šmok
Pôsobí v správnych radách Židovského múzea v Prahe a Lindat /
Clariah-CZ (predtým Lindat-Clarin), českého centra pre certifikované ukladanie
dát a služby spracovania prirodzeného jazyka pre digitálne humanitné vedy.
OpenEye, z.s.
Predseda českej NGO venované primárnemu historickému výskumu a tvorbe
výučbových programov založených na svedectvách využívajúcich súčasný
priestorový kontext na prepojenie histórie učebníc s miestami každodenného
života dneška.
Michael Szatmary
Michael Szatmary
Narodil sa v polovici sedemdesiatych rokov a po ukončení gymnázia odišiel žiť do Izraela, kde neskôr študoval politológiu a medzinárodné vzťahy na univerzite v Haife. Magisterský titul získal na Trnavskej univerzite. Svoje profesionálne zručnosti uplatnil v žurnalistike a médiách. Pracoval v reklame a PR a neskôr 12 rokov v televíznych spravodajstvách TA3 a Markíze. Keďže bol všade nenahraditeľný, nemal šancu kariérne postúpiť vyššie a tak sa rozhodol odísť na voľnú nohu a naplniť svoj sen - a to stať sa moderátorom a stand-up komikom.
Robert Haas
Robert Haas
Skúsený televízny profesionál. V súčasnosti pracuje ako redaktor publicistiky | RTVS | Košice. Vyrába a strihá publicistické reportáže a dokumenty do relácií REGINA, AHOJ SLOVENSKO, NECELEBRITY, ORIENTÁCIEM. V minulosti pôsobil aj ako šéfeditor spravodajstva pre východné Slovensko | RTVS | Košice kde editoval spravodajské relácie a manažoval tím regiónálnych spravodajcov pre spravodajstvo RTVS.
Jana Keeble
Jana Keeble
Prodekanka pre zahraničie na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave, Projektová manažérka ŽNO Bratislava. Spolupracuje pri tvorbe, propagácii a financovaní slovenských študentských filmov a koprodukcií.

Kontakt

Tachles TV